1) Czy Mona Lisa może mieć wąsy, a Wenus z Willendorfu założyć sukienkę?

Warsztaty o psikusach w sztuce. O zabawnych, a może oburzających zachowaniach artystów współczesnych, ale i tych żyjących ponad 100 lat temu.

Na warsztacie dowiecie, że dzięki wyobraźni, w sztuce wszystko jest możliwe. Mona Lisa może zagadkowo uśmiechać się spod wąsa, a Wenus z Willendorfu przebierać się w modne ubrania. 

Sami również będziecie mogli dokonać transformacji słynnych dzieł sztuki.

Beata Marcinkowska

Artystka plastyk, pedagog. Doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Uprawia twórczość intermedialną. Realizuje obiekty, instalacje, kolaże, land art i performance. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, akcjach artystycznych, działaniach transmedialnych i site-specific. Jest autorką publikacji, w tym podręczników i ćwiczeń do plastyki dla dzieci i młodzieży. Współtworzyła Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny przy ASP w Łodzi. Działa w Zarządzie Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA (afiliowanego przy UNESCO). Kieruje Instytutem Edukacji Artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

 

 

 

2) Warsztaty z pouringu akrylowego

 

Antonina Van Dessel

Historyk sztuki, pedagog, instruktor ds. współpracy z młodzieżą i projektów w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Prowadzi warsztaty rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych, współpracuje na stałe z pracowniami artystycznymi oraz innymi domami kultury.  Wielbicielka warsztatów z cyklu DIY, ekologicznych rozwiązań, nowatorskich technik łączonych oraz form przestrzennych. Prywatnie silnie związana z naturą, z której czerpie inspirację do swoich prac.

logotypy w stopce: MOK, Biblioteka, MCER, Marki Włącz się